CENTRUM SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH I PRAC WYSOKOŚCIOWYCH

office@hawk.com.pl

SERWIS TURBIN WIATROWYCH

Przeprowadzimy profesjonalne inspekcje łopat za pomocą lunety, drona lub dostępu linowego, a potem je naprawimy – tutaj preferujemy dostęp linowy (krótszy czas zatrzymania turbiny!), ale do ciężkich przypadków mamy swoją platformę.

A jak już tam jesteśmy to zrobimy też inspekcję instalacji odgromowej i jej naprawę, jeśli to konieczne.

O wnętrzu łopaty też pamiętamy!

Wyciekł olej, ktoś namalował brzydkie graffiti, zaczęła wychodzić rdza na flanszach? 

Zajmiemy się tym! 

Mamy też autorski system, który złapie spływający olej, aby ten nie zanieczyścił środowiska!

Braliśmy udział w wymianach różnych komponentów turbiny. Jesteśmy znani z tego, że potrafimy rozwiązać nawet najtrudniejsze sytuacje, które pojawiają się podczas tego rodzaju pracy z maksymalnie zminimalizowanym ryzykiem. Podczas MCR warto mieć nas w teamie!

Inspekcja gearboxów jest kluczowym etapem w utrzymaniu optymalnej wydajności i trwałości turbin wiatrowych. Nasze badania obejmują szczegółową ocenę stanu wewnętrznych komponentów, takich jak łożyska, zębatki, płyty przekładniowe oraz ich smarowanie. Dzięki zaawansowanym narzędziom diagnostycznym identyfikujemy wszelkie nieprawidłowości i potencjalne uszkodzenia.

Jeśli chodzi o podesty ruchome mało co nas może jeszcze zaskoczyć…

Jeśli korzystasz z podestu firmy Power Climber, Avanti lub Hailo, rzuć nam wyzwanie!

Chętnie zrobimy inspekcję i naprawę.

Oferujemy inspekcje techniczne, konserwację i fachową wymianę elementów eksploatacyjnych we wciągnikach takich producentów jak Liftket, Vicinay czy Demag. W beznadziejnych sytuacjach, możemy też wymienić cały wciągnik.

Wygięte szczeble, za duże szczeliny na łączeniach? Albo co gorsza pęknięcie, przez które trzeba wymieniać cały segment drabiny?

Co by się nie działo, nasza firma wykonuje naprawy i inspekcje drabin i szyn.

Posiadamy również uprawnienia do inspekcji i naprawy asysty wspinania Goracon.

Zwane busbarami, palą się nagle i wstrzymują pracę całej turbiny. Wiemy jak pilny jest to temat. Mamy własny magazyn busbarów i zapewniamy szybką reakcję! Możemy też przeprowadzić inspekcję busbara – z dostępu linowego lub termowizyjną.

Każda turbina wymaga regularnych kontroli i serwisu, aby mogła sprawnie działać. Równie ważne jest bieżące rozwiązywanie problemów tzw. troubleshooting.

Nasi doświadczeni specjaliści z przyjemnością się tego podejmą, abyś mógł być spokojny o swoje turbiny!

Diagnostyka i konserwacja instalacji elektrycznych w turbinach są kluczowe dla zapewnienia ich bezpiecznej i efektywnej pracy. Od sprawdzenia napięcia po badanie rezystancji izolacji, nasz zespół przeprowadza dokładne inspekcje elektryczne, aby zidentyfikować ewentualne problemy przed ich eskalacją.

Od punktów kotwiczenia przez UTB po apteczki i gaśnice – nasza inspekcja sprawdzi czy wszystkie te elementy są w pełni funkcjonalne i gotowe do użycia w przypadku sytuacji awaryjnych. Dbajmy wspólnie o zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy!

Rescue pack to często wszystko, czego potrzebuje pracownik, aby wydostać się z trudnej sytuacji. 

Pracowaliśmy z zestawami różnych producentów. Chętnie podzielimy się naszą ekspertyzą i pomożemy wybrać właściwy sprzęt do zapewniania bezpieczeństwa techników!

Oho! Minął rok od ostatniego przeglądu Twoich gaśnic? A może zasłużyły już na emeryturę? Dzięki uprawnieniom nadanym nam przez Glorię i Ogniochron, zapewnimy im dokładną kontrolę, lub wymienimy na nowe.

Odezwij się do nas, aby zagwarantować, że Twoje gaśnice będą gotowe na każdą sytuację!

Wesprzemy Cię w odbiorze lub kontroli Twojego urządzenia! Niezależnie czy masz podest ruchomy, platformę do naprawy łopat, wciągnik łańcuchowy, zbiornik ciśnieniowy lub coś innego, na nas możesz liczyć.

Ty zgłaszasz urządzenie do badania, my zajmujemy się resztą!

Jeśli tylko ktoś nie ukradł lin w nocy przed badaniem, kabel nie jest za krótki albo nie wpadłeś na genialny pomysł wymontowania urządzenia, gwarantujemy pozytywną decyzję!