CENTRUM SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH I PRAC WYSOKOŚCIOWYCH

office@hawk.com.pl

O nas

Firma HAWK została założona w 1997 roku z pasji do bezpieczeństwa i prac wykonywanych na wysokości z dostępu linowego. Historię firmy ukształtowały doświadczenia jej założyciela, Roberta Szumana, który swoje pierwsze kroki w świecie lin i ratownictwa wysokościowego stawiał w Szkole Górskiej Przewodnictwa w Karpaczu, a następnie poszerzył swoje kompetencje o tytuł ratownika medycznego.

W początkowych latach firma specjalizowała się w organizacji szkoleń z ratownictwa wysokościowego dla przewodników, strażaków, pracowników WOPR oraz BORu.

W międzyczasie, rozpoczęliśmy pierwsze działania w branży energetyki wiatrowej, instalując maszty do pomiarów wietrzności, w różnych zakątkach świata.

Kamieniem milowym dla rozwoju firmy w tej dziedzinie, było nawiązanie partnerstwa z firmą Senvion w 2008 roku. Zaczynając od szkoleń wysokościowych, bardzo szybko rozszerzyliśmy naszą współpracę o inspekcje i naprawy turbin wiatrowych. Doświadczenie, które zdobyliśmy pracując z Senvionem, a także nasza ekspertyza w dziedzinie bezpieczeństwa zyskały uznanie innych firm, co pozwoliło nam zwiększyć zakres usług.

Wkrótce zostaliśmy również certyfikowanym przez GWO dostawcą szkoleń, dedykowanych dla osób pracujących na turbinach wiatrowych. 

Naszym działaniom od lat towarzyszy pasja do turystyki i odkrywania wyjątkowych miejsc. Z tego przecież powodu od 2016 roku siedziba firmy znajduje się w Miedziance, dawnym ośrodku górniczym i jednym z najpiękniejszych miasteczek w Sudetach, po którym dziś zostało zaledwie kilka domów.

W 2023 roku postanowiliśmy rozwinąć naszą działalność w obszarze turystyki i wzięliśmy udział w przetargu na dzierżawę dwóch obiektów turystycznych: Kopalni Św. Jan w Krobicy oraz Wieży Widokowej w Mirsku. Efektem naszych działań było przejęcie obowiązków Operatora tych miejsc w dniu 16 czerwca 2023 roku.